Napiki.pl
Tosia czeka na braciszka
Tosia czeka na braciszka
Tosia czeka na braciszka
Tosia czeka na braciszka
Tosia czeka na braciszka

Tosia czeka na braciszka +2 lata, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Tosia czeka na braciszka

Natalia Minge

forma wydania: książka papierowa 
oprawa: twarda

ilustrator: 

Anna Łazowska

rok wydania: 2019 
liczba stron: 40 
format: 205 x 250 mm 
przedział wiekowy: 0-6 lat
Tosia będzie miała rodzeństwo! Jest podekscytowana i jednocześnie trochę się boi, bo nie bardzo rozumie, co się dzieje. Widzi, jak rośnie brzuch mamy, pomaga w szykowaniu wyprawki, ale też zastanawia się, co narodziny braciszka zmienią w jej życiu. Czy będzie musiała dzielić się zabawkami? Czy rodzice znajdą dla niej czas? 
Książka, która dziecku pomoże poradzić sobie z nieznaną sytuacją, a rodzicom wyjaśni, czego obawiają się ich pociechy. Pogodne ilustracje oraz poruszane tematy zachęcają do rozmów o powiększającej się rodzinie.   
Ostatnie sztuki w magazynie
39,90 zł
Brutto

 
Nowy

Wydawnictwo "Nasza Księgarnia" to wyjątkowa oficyna, łącząca tradycję i nowoczesność. Od 1921 roku towarzyszymy kolejnym pokoleniom czytelników, którym dostarczamy piękne i wartościowe książki.

Mamy wyłączne prawo do publikacji takich klasycznych, ponadczasowych pozycji, jak książki A.A. Milne’a (Kubuś Puchatek, Chatka Puchatka) czy dziewięciotomowy cykl o Muminkach. Jesteśmy również wydawcą serii o Mikołajku znakomitego duetu autorsko-ilustratorskiego Sempé–Goscinny oraz książek Astrid Lindgren (m.in. Dzieci z Bullerbyn, Ronja, córka zbójnika, Bracia Lwie Serce).

Pilnie śledzimy zagraniczne nowości, starając się przybliżyć polskim czytelnikom najciekawsze pozycje literackie na świecie. Publikujemy rozchwytywane przez czytelników hity, np. Dziennik cwaniaczka Jeffa Kinneya czy Zostań, jeśli kochasz Gayle Forman, lecz także nagradzane przez znawców literackie perły, jak Złodziejka książek Markusa Zusaka. W ofercie wydawnictwa znajdują się również Fistaszki zebrane Charlesa M. Schulza, prezentujące jeden z najsłynniejszych komiksów prasowych.

Wciąż wydajemy polskie przeboje sprzed lat, np. Przygody kota Filemona Sławomira Grabowskiego i Marka Nejmana z ilustracjami Julitty Karwowskiej-Wnuczak, Misia Uszatka Czesława Janczarskiego z ilustracjami Zbigniewa Rychlickiego i niezapomniane historie z cyklu Poczytaj mi, mamo, dzięki którym przypominamy dorobek najlepszych polskich autorów i ilustratorów.

W naszej ofercie znajdują się też współczesne propozycje dla dzieci i młodzieży. Sympatię czytelników zdobyły takie serie jak Hej, Jędrek! Rafała Skarżyckiego i Tomasza Lwa Leśniaka oraz Zosia z ulicy Kociej Agnieszki Tyszki i Detektywi z Tajemniczej 5 Marty Guzowskiej, obie ilustrowane przez Agatę Raczyńską i w udany sposób łączące tekst z grafiką. 

Wydajemy utwory najbardziej poczytnych polskich autorów: Barbary Kosmowskiej, Justyny Bednarek, Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby, Doroty Suwalskiej, Katarzyny Ryrych czy Wojciecha Widłaka. Wśród tytułów cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem są także serie książek Grzegorza Kasdepke: Detektyw Pozytywka oraz cykl o uczuciach zebrany w tomie Wielka księga uczuć.

Dbamy, żeby książki, które oddajemy w ręce najmłodszych czytelników, były jak najlepsze, żeby tekst był wartościowy, a ilustracje kształtowały poczucie estetyki. Specjalizujemy się w wysmakowanych graficznie książkach dla dzieci, choćby tych z serii Opowiem ci, mamo i Rok w…, w których podziwiać można m.in. ilustracje Katarzyny Bajerowicz, Nikoli Kucharskiej, Artura Nowickiego, Daniela de Latoura, Emilii Dziubak, Magdaleny Kozieł-Nowak czy Katarzyny Boguckiej. Uznanie zdobyły również książki autorskie Asi Gwis, Ewy Kozyry-Pawlak oraz Pawła Pawlaka.

Nie zapominamy o edukacji. Wciąż publikujemy lektury szkolne, np. Zaczarowaną zagrodę Aliny i Czesława Centkiewiczów czy Jak Wojtek został strażakiem Czesława Janczarskiego, a z myślą o rozwoju mowy dziecka stworzyliśmy m.in. serię o Puciu, w której logopeda Marta Galewska-Kustra i utalentowana ilustratorka Joanna Kłos pomagają w wypracowaniu odpowiednich umiejętności. Ciągle przygotowujemy też kolejne atrakcyjne materiały edukacyjne z Puciem, w tym puzzle i gry. Naukę czytania wspomagają książki Beaty Ostrowickiej, zilustrowane przez Katarzynę Kołodziej: Poczytam ci, mamo. Elementarz, Poczytam ci, mamo. Elementarz matematyczny, Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy. Kolejne pozycje edukacyjne to Nauka czytania oraz Nauka liczenia Agnieszki Łubkowskiej z ilustracjami Joanny Kłos. Z kolei dla starszych czytelników powstała seria Ale historia… Grażyny Bąkiewicz, ilustrowana przez Artura Nowickiego, która w humorystyczny sposób ukazuje historię Polski.  

Dla ciekawych świata proponujemy wiele pozycji popularnonaukowych. Gwiaździsta noc Vincenta przybliża historię sztuki, Niesamowity Wszechświat Karoliny Bąkowskiej z ilustracjami Asi Gwis zachwyca obserwatorów nieba, a atlas Zwierzęta, które zniknęły Nikoli Kucharskiej odkrywa przed młodymi przyrodnikami historię życia na Ziemi.

Książki "Naszej Księgarni" zachwycają nie tylko polskich czytelników. Od 2010 roku aktywnie sprzedajemy licencje do kilkudziesięciu krajów na całym świecie. Najwięcej naszych tytułów ukazało się dotychczas w Niemczech, Czechach, Słowacji, Rosji, na Ukrainie, w Chinach i Korei Południowej. Ogromnym powodzeniem cieszy się Rok w lesie Emilii Dziubak i cała towarzysząca mu seria, a także książki ilustrowane przez Nikolę Kucharską, Macieja Szymanowicza, Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaków czy Joannę Kłos. Międzynarodowe nagrody (m.in. wpis na listę White Ravens dla Ignatka Pawła Pawlaka, Domu nie z tej ziemi Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby i Jak ziarnka piasku Joanny Jagiełło, nagroda Deutsche Akademie für Kinder und Jugendliteratur w Niemczech za Grzyby Liliany Fabisińskiej i Asi Gwis, "Najlepsza książka popularnonaukowa dla dzieci" w Chinach dla dwóch książek Beaty Ostrowickiej – Elementarza matematycznego i Elementarza przyrodniczego, premio Soligatto we Włoszech dla Roku w lesie) są dla nas powodem do dumy i motywacją do wyznaczania nowych kierunków w literaturze dziecięcej.

W 2016 roku postanowiliśmy zacząć wydawać gry planszowe i stworzyliśmy zespół najlepszych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Dzisiaj w naszej ofercie znajduje się kilkadziesiąt planszówek dziecięcych, rodzinnych oraz przeznaczonych dla młodzieży i dorosłych graczy. Co je wyróżnia? Jako jedyni w Polsce zmieniamy oprawę graficzną niemal każdej wydawanej gry zagranicznej. Wspaniali polscy ilustratorzy (Maciej Szymanowicz, Nikola Kucharska, Katarzyna Bajerowicz, Marcin Minor, Tomasz Larek, Roman Kucharski) ubierają gry w nowe, atrakcyjne szaty. Jesteśmy dumni, że w krótkim czasie wiele naszych planszówek zdobyło ogromną popularność i podbiło serca nie tylko graczy, lecz także nauczycieli i pedagogów, wykorzystujących je podczas zajęć z dziećmi i młodzieżą.

Mimo słusznego wieku nie osiadamy na laurach. Wciąż się rozwijamy, by prezentować Państwu to, z czego jesteśmy szczególnie dumni – piękne i wartościowe pozycje, na długo zostające w pamięci kolejnych pokoleń czytelników.  

 

HISTORIA

"Nasza Księgarnia" jest jedną z najstarszych oficyn wydawniczych w Polsce. Działalność edytorską rozpoczęła w sierpniu 1921 roku.

W okresie międzywojennym przewagę w produkcji wydawniczej stanowiły książki metodyczne dla nauczycieli oraz podręczniki szkolne. Książki dla dzieci, choć produkowano ich znacznie mniej, odznaczały się bogatą, jak na owe czasy, szatą graficzną. Do września 1939 r. nakładem NK ukazały się ogółem 454 tytuły.

W latach 1939–1945, w czasie wojny, "Nasza Księgarnia" nie przerwała działalności wydawniczej, zmieniła tylko jej formy, przystosowując je do warunków pracy konspiracyjnej.

Po wojnie, 10 czerwca 1945 r., wydawnictwo przekształciło się w spółdzielnię pod nazwą Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia". A 1 stycznia 1954 r. stało się przedsiębiorstwem państwowym. Początkowo jego nazwa brzmiała: "Państwowe Wydawnictwo Literatury Dziecięcej Nasza Księgarnia". W lutym 1960 r., decyzją Ministerstwa Kultury i Sztuki, nazwa została zmieniona na "Instytut Wydawniczy Nasza Księgarnia".

W 1992 roku firmę przekształcono w przedsiębiorstwo prywatne o nazwie Wydawnictwo "Nasza Księgarnia".

Z wydawnictwem przez wiele lat związani byli tacy autorzy, jak Alina i Czesław Centkiewiczowie, Hanna Ożogowska, Czesław Janczarski, Jan Brzechwa, Adam Bahdaj, Helena Bechlerowa, Irena Jurgielewiczowa, Edmund Niziurski, Janusz Domagalik, Ewa Szelburg-Zarembina, Hanna Januszewska, Irena Tuwim, Anna Kamieńska, Ludwik Jerzy Kern, Wanda Chotomska, Ewa Nowacka, Małgorzata Musierowicz oraz ilustratorzy Bohdan Butenko, Hanna Czajkowska, Bożena Truchanowska, Maria Orłowska-Gabryś, Zbigniew Rychlicki, Jan Marcin Szancer, Olga Siemaszko i Zdzisław Witwicki.

Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do porównania.

Witaj. Zanim zaczniesz korzystać z naszego serwisu, pragnę Cie poinformować, że nasza witryna internetowa korzysta z plików cookie (ciasteczka). Więcej informacji znajdziesz w naszej zakładce POLITYKA PRYWATNOŚCI czytaj więcej